Zimní modelaření a členská výroční schůze

4.2.2020

Dobrý den,
všechny vás vítám v novém roce a pojďte se podívat, co jsme během posledních měsíců vyrobili.

Jak jsem v minulé aktualizaci zmiňoval o stop tlačítkách, tak je již máme zabudované a zcela funkční, včetně programovací koleje. Pokud budeme chtít programovat, stiskneme tlačítko, tím se přepne určená kolej na programovací a můžeme tak u celých souprav nastavovat osvětlení včetně jasu, či koncová světla u vozů.

Vašek vyrobil traktorovou scénku, kdy se řidič snaží nastartovat. Motor má pomalé otáčky a tak to skutečně vypadá, jako když se startuje. Někteří z nás to jistě ještě pamatujete. Koupili a sestavili jsme si stavebnice multikár s žebříkem, které jsme přidělili technickým službám, aby měli s čím opravovat veřejné osvětlení.

Na řadu také přišly stojany se zarážkami. Jirka nám ještě vyrábí kecafony a drátovody, tak se snad brzy dočkáme…

Delší dobu již máme plán s malým Čmelákem, který bude kroužit nad scénkou z Vesničky mé střediskové. Již máme vyrobený model tohoto letadla. Nyní vymýšlíme, jak jej umístit v prostoru a ještě aby se mu točila vrtule.

Tak jako každý rok před výroční schůzí, jdeme ke mně na půdu, kde si pořádně zajezdíme. Bylo nás tam dvanáct a opravdu ten dopolední čas rychle utekl. Poté jsme chystali vše potřebné na schůzi, která měla oficiální začátek ve 14 hodin.

Po zhodnocení celého roku, následovala volná diskuse, kdy nám Libor doslova vyrazil dech. Přinesl zhotovený sedmidílný kovový model Pendolina! Všichni jsme koukali s otevřenými ústy… a dorazilo nás pak naklápění soupravy pomoci speciálně vyrobených podvozků, na které jsou nasazené i sběrače a pohybují se tak společně s podvozky. V současné době úspěšně probíhají provozní zkoušky. Souprava je osvětlená a osazená cestujícími.

Naši mladší modeláři vytvořili další dvě scénky. Jednu pod Loučským viaduktem, kdy se policejní vůz srazil se srnou. Druhou pak nedaleko Žďáru, kde parašutista uvíznul na stromě a záchranáři mají plné ruce práce a snaží se zraněného resistutovat.

Závěrem pak uvidíte nejčerstvější tvorbu Honzy a Mikyho, kde dodělávají krajinu kolem traťovky v Novém Městě na Moravě.

Vše nejlepší do letošního roku, hodně zdraví, štěstí, lásky a pevnou ruku přejí modeláři ze Žďáru nad Sázavou.

Projekt podpořili: