Podpořte nás

Stavbu kolejiště si z větší části hradíme ze svého, a tak prosíme všechny modeláře i nemodeláře i Vás, kteří byste chtěli na tento projekt přispět, buď materiálně nebo finančně, abyste nás kontaktovali, případně poslali jakýkoliv obnos na níže uvedené číslo účtu. Budeme Vám velice vděční. Na oplátku nabízíme permanentní vstupenky na kolejiště a pro firmy reklamu na vyhrazeném místě.

Pokud se rozhodnete přispět finančně, můžete tak učinit na účet našeho Modelového království.
Číslo účtu je: 2200675327/2010
V případě materiální pomoci nás kontaktujte na tel.čísle +420 603 742 409 (p. Wimmer).

Také nám můžete třeba pronajmout svoji vlastní soupravu, vozy, nebo lokomotivu, která tak bude brázdit po naší modelové Vysočině.

Jednou z dalších možností jak nám finančně přispět je nákup pohlednicových knih z dob minulého století. Jedná se o tyto publikace:

Železniční trať Německý Brod - Brno na starých pohlednicích


Kniha, která vyšla k 105. výročí železniční trati Německý (Havlíčkův) Brod – Brno je netradičním pohledem na „starou Tišnovku“ přes historické pohlednice a další dobové materiály. V knize je uveřejněno více než 200 reprodukcí unikátních historických pohlednic i dobových fotografií a tiskovin z období první poloviny dvacátého století.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý / 2010
Kniha: vázaná počet stran: 140
Cena: 295,- Kč

Železniční trať Jihlava - Něm. Brod. - Kolín na starých pohlednicích


Kniha navazuje na předcházející dvě knihy dokumentující železniční tratě z dnešního Havlíčkova Brodu do Brna a do Pardubic. Třetí volné pokračování se zaměřuje nejen na hlavní trať z Jihlavy do Kolína, ale i na odbočky do Polné, Humpolce, Třemošnice a Zruče nad Sázavou.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Martin Navrátil / 2011 / 2010
Cena: 295,- Kč

Železniční trať Německý Brod – Pardubice na starých pohlednicích


Publikace byla vydána u příležitosti 140. výročí železniční trati z Havlíčkova Brodu do Pardubic. Kniha „Železniční trať Německý Brod – Pardubice na starých pohlednicích“ je netradičním pohledem na starou trať z Německého Brodu do Pardubic. Autoři zachytili pohled na tuto železniční trať prostřednictvím starých pohlednic z období první poloviny dvacátého století.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Martin Navrátil / 2011
Kniha: vázaná počet stran: 104
Cena: 285,- Kč

Zámek Žďár a Zelená hora na starých pohlednicích


Celobarevná publikace představuje čtenářům více než 150 starých pohlednic, dobových fotografií a dalších dokumentů ve vztahu k Zámku Žďáru a Zelené hory, vybraných pečlivě z muzejních fondů i významných sbírek soukromých sběratelů. Historický materiál doplňují současné fotografie, které nabízí čtenářům srovnání minulosti a současnosti.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Milan Šustr / 2011
Kniha: vázaná počet stran: 126
Cena: 295,- Kč

Posázavský pacifik - Světlá - Kácov - Čerčany


Tato kniha je věnována poetické posázavské železnici ze Světlé nad Sázavou do Čerčan, spojující současný kraj Vysočina a Středočeský kraj.

Autoři: Vladimír Cisár, Karel Černý, Jaroslav Líbal, Martin Navrátil

Cena: 299,- Kč

Další možností jak nám přispět je zakoupení DVD filmů či dokumentů pojednávající o nostalgických jízdách parních lokomotiv, většinou pořízených při Pernštějnských slavnostech, nicméně mezi těmito je i jízda Albatrosu 498 022 do Velkého Meziříčí a Studence či čtvero ročních období s Hektory z téže trati.

Posledním nabízeným DVD je foto film pojednávající o stavbě našeho kolejiště, od úplného začátku (srpen 2009) do slavnostního otevření dne 15.května 2010.

Všechny filmy jsou 35-45 minut dlouhé a jednotná cena je 100 Kč a jsou k zakoupení v prodejně našeho království.

Více informací o DVD

Za veškerou pomoc předem děkují modeláři ze Žďáru nad Sázavou a Radislav Wimmer, jako vedoucí projektu.


Projekt podpořili: