Vánoční besídka 2018 a zimní modelaření

7.3.2019

Dobrý den při další aktualizaci z Modelového království ve Žďáře nad Sázavou.

Úvodem vám připomeneme tvoření nápisů pro Žďárské nádraží, které naši kluci s menšími obtížemi dávají do provozu a tak již máme nápisy z obou stran budov. Míra se pustil do výroby pomocného stavědla, zbývá mu dodělat osvětlení a poté zapracování do terénu na své místo. Také jsme začali s elektrifikací od Havlíčkova Brodu a k dnešnímu dni jsme již na vjezdu do žďárského nádraží. Zbývá dodělat propletenec drátů u trakčního dělení a ukončení troleje v tunelu do HB.

Jinak se stále věnujeme nekončící údržbě vozového parku a čištění kolejiště. Každý týden musíme vyčistit nejvíce znečištěná vozidla a koleje, které na střídačku čistíme lihem nebo čistící gumou. Samostatnou kapitolou jsou i autíčka na kterých stále neúnavně pracuje Petr. V současné době máme v testovacím provozu nový způsob ovládání aut o kterém vás budeme průběžně informovat, jak jej budeme dávat do provozu.

Do našich řad jsme přijali čtyři mladé kluky a tak aspoň zacelili mezery v odchodu našich některých členů. Můžete se tak podívat i na aktualizovaný seznam členů.

Závěrem pak uvidíte něco málo z naší besídky, kterou jsme měli 27.12. a zakončili jsme tak společně rok 2018. Škoda jen, že se v tak hojném počtu sejdeme jen jednou za rok…

Děkujeme za vaši stálou přízeň a přejeme hezký den.
Modeláři ze Žďáru nad Sázavou.

Projekt podpořili: