Prázdninová aktualita a novinky na kolejišti

10.7.2016

Opět vás po čase vítám při další aktualizaci a tak mi dovolte, abych vás seznámil s novinkami na našem kolejišti. Na úvod zmíním, že jsme si již konečně namontovali a zprovoznili mateční hodiny, které řídí veškerou časomíru v našich prostorách. Menší problém jsme měli s řídící jednotkou, ale mladí kluci vše opravili, vyčistili a teď máme řízený čas právě těmito hodinami.

Kolejiště po roce opět prošlo hloubkovým čištěním, kdy jsme se po dvojicích střídali a vysavačem a štětečkem krůček po krůčku vysávali prach z krajiny. Čtrnáct dnů jsme si toho užívali, než bylo hotovo.

Další novinkou je přemístění řídících počítačů pod kolejiště, abychom mohli dát vedle sebe dvě židle a obsluha staré tratě tak mohla pohodlně sedět u monitorů. Jirka vyříznul vzpěru na rámu a zhotovil pod počítače malou podestu, aby nestály přímo na podlaze.Déle se ještě podíváte, jak nám Jirka vyrobil mechanizmus na kácení stromů, který společně s Vaškem zabudovali za viaduktem na Dolních Loučkách. V současné době provádíme nastavení serva pro padání stromu a celou scénku také doprovodíme i zvukově.

Pustili jsme se také do elektrifikace a tak se můžete podívat na zkušební položení sloupů i trolejí na Loučském viaduktu. Nyní již kompletujeme příhradové sloupy pro elektrické dělení a budeme pokračovat v oblouku až k dalšímu tunelu. Něco fotek také uvidíte z oslavy Zdenkových narozenin a pak se znovu pustíme do práce. Vy, kteří jste se potřebovali zeptat Jirky Hynka na věci ohledně pojezdů a jejich frézování apod. tak vám předkládám jeho emailovou adresu, neboť si konečně pořídil internet a má tak spojení se světem. Tady je jeho email: jirihynekmk(zavináč)gmail.com. Tak pište, ať se v psaní řádně procvičí…

Další z novinek na kolejišti je scénka ze seriálu Návštěvníci, kde právě stojí se svým autem Lada Niva u rybníka u Nového Města a vše natáčí tehdejší ČS televize. U Nedvědice zase Drápalíkovi odlévají sádrový odlitek po přejetí kombajnem a Turek právě objevil parohy na dveřích vejtřasky… Také už máme v provozu i ozvučenou M286 a tak se můžete přijet podívat a shlédnout všechny novinky na vlastní oči. Jen připomenu, že o prázdninách jezdíme ve středu, čtvrtek a v neděli a po prázdninách to budou opět jen víkendy, sobota a neděle. Závěrem pak ještě uvidíte i návštěvu modelářů ze Lhoty u Opavy včetně jejich několika strojů i na našem kolejišti jezdících.

Tak se pěkně posaďte, jdeme na to…

Projekt podpořili: