Plnou parou vstříc vánočním svátkům

14.1.2016

S přáním všeho nejlepšího do nového roku, vás vítám u další aktualizace z našeho modelového kolejiště.

Úvodem opět uvidíte něco z osvětlování dalších budov na kolejišti, tentokráte se bude jednat o Ski hotel, který osvětlili Honza s Dušanem. Následovat bude pár fotografií z osazování trpasličího návěstidla v Nedvědici, které se konečně dočkalo instalace.

Na statku se nám podařilo oživit hejno slepic zobajících obilí a také svářeče na traťovce ve Žďáře. Honza Málek sestavil výměnová návěstidla a postupně je osazuje k výhybkám na kolejišti. Mladí kluci vyrobili testovací okruh na kalibraci a čistění lokomotiv. Dále uvidíte našeho zahradníka Jirku Hrona, jak dodělává zeleň kolem návěstidel. I přes poctivou snahu udržet čistotu na kolejišti se můžete podívat, jak vypadá podvozek autobusu po víkendovém ježdění. Pokračují práce na digitalizaci autíček a nejen při testování dochází k zajímavým nehodám, což uvidíte na dalších fotografiích.

Náš kolektiv rozšířili další dva členové, Patrik s Ondrou a hned jsme je zapojili do práce. Také jsme konečně osadili přechodové můstky pro výpravčího. V akci uvidíte i pana Příbramského, jak testuje elektroniku na silničním okruhu v Hamrech. Vozový park nám rozšířil motorový vůz Hurvínek, který vyrobil kolega Pavel z Velkého Meziříčí. Michal nastříkal prototypový model Esa a v plánu máme zprovoznit i maketu laminátky od firmy Atlas model, ale to až zas někdy příště…

Závěrem se pokochejte několika foty z kolejiště a také vzácnou návštěvou kamarádů od Olomouce. Na posledním snímku jsem zachycen, jak právě dokončuji tuto aktualizaci a tím se s Vámi loučím, přeji pěknou podívanou a zas někdy naviděnou.

Projekt podpořili: