Předvánoční šturmování s besídkou

29.12.2010

Poslední týden před Vánocemi to s brigádami vypadalo jako kdybychom měli kolejiště na Štědrý den zprovoznit, chodili jsme totiž skoro každý den, včetně víkendu a tak od 10. do 22.12. jsme odpracovali bezmála 330 hodin. Nejméně nás bylo šest, nejvíce dvanáct. Opět přijel pomoci Karel z Kolína a také se konečně dostavil náš krajinář Jirka Macek, který začal s tvorbou krajiny od posledního panelu kde je umístěn tunel na Prudké a vjezd do Nedvědice. tam jsme již zhotovili korpus tunelu s vnitřní vyzdívkou od Malé železnice a nyní sháním foto tunelu od Doubravníku, abych mohl z tvrzeného polystyrenu vymodelovat vjezdový portál. Od zastávky na Prudké mám fotek spousty, ale z druhé strany nic a tak se tam asi budu muset rozjet a portál si nafotit.

Také jsme dokončili druhé zhlaví v Maloměřicích i s výjezdovými kolejemi až k loučskému viaduktu. Nyní již provádíme osazování výhybek relátky a zapojujeme kabeláž k jednotlivým kolejím. Také jsme se dočkali první várky digitálních komponentů pro kolejové úseky, výhybky a přestavníky typu želva, které budeme osazovat do viditelných nádraží. Pro ty kdo ještě neví jaké řízení budeme používat, tak zde jsou veškeré informace: http://www.marathonmodel.cz

Také jsem si prosadil tzv. okna v rámech, kdy si návštěvníci budou moci prohlédnout i naše „podpalubí“ vyřezanými okny v rámech kolejiště. Celkem by měli být čtyři a budou zasklená sklem s bezpečnostní folií, které bude svou výškou chránit i samotné kolejiště. Sice se to některým tuze nelíbí, ale když máme co ukázat a nemusíme se za to stydět, je škoda to neprezentovat.

Abychom stále jenom nemakali, tak jsem na 23.12. uspořádal pro kluky malou besídku, kde jsme si vzájemně pokecali, něco popili, na závěr střelili nějaké to šampáňo a po jedné hodině ranní se poslední skalní rozcházeli k domovům.

Na závěr mi tedy dovolte, popřát Vám všem, kteří nás pravidelně i nepravidelně sledujete, aby jste měli úspěšný a ještě lepší rok než ten letošní, aby se Vám splnily sny, tak jak se pomalu plní nám ve Žďáře v kulturáku.

Také chci touto cestou poděkovat všem klukům, kteří mi od léta až dosud pomáhají a jen doufám, že jim to ještě nějaký ten měsíc vydrží, abychom stavbu zdárně dokončili a v květnu ji mohli částečně dokončenou zpřístupnit veřejnosti.

Tak PF 2011!!!

Projekt podpořili: