Prázdninová aktualita

4.8.2014

Po delší odmlce vám opět přinášíme nářez nových fotografií, tentokrát jich nabídneme trochu víc než obvykle, ať vám to čekání trochu vynahradíme.

Budete tak moci shlédnout dodělávání zeleně kolem novoměstského nádraží, patinování výhybek, osvětlování budov a taky pokrok v opravě Albatrosu, který po čase opět vyjel na zkušební jízdu. V současné době je pojezd zcela rozebrán a provádíme odizolování ojnic od kol, aby nedocházelo v oblouku ke zkratu, neboť v jistém momentu se díky ojnicím zkratuje celý pojezd. Dále uvidíte, jak se snažíme stále rozhýbat portálový jeřáb, s kterým také zápasíme nejeden měsíc. Pojíždí nám po kolejové dráze, ale občas se nám zkříží a rozhodí se vodící lanko… snad ale najdeme řešení a vy budete moci jednou vidět, jak nám jeřáb pojíždí sem a tam, v časových intervalech a imituje vykládku uhlí z vozů.

Stále pracujeme na zprovoznění pragotronu, program na ovládání je již hotový a odzkoušený. Nyní jsme kontaktovali reklamní firmu, aby nám zhotovila nové nápisy, kterými přelepíme nevhodné relace. Kabeláž a konzoly jsou již také hotové a tak teď jen nalepit nové relace a celé to sestavit a zavěsit.

Závěrem pak uvidíte úpravu silnice v Nedvědici, kde uvidíte nové vedení silnice pro auta, která tak budou déle viditelná a budou se vracet tak jako ve Žďáře zpoza pozadí.

Úplným závěrem pak uvidíte něco momentek z provozu kolejiště s našimi neposlušnými řidiči aut.

Děkujeme za vaši přízeň a příjemné pokoukání přejí modeláři ze Žďáru nad Sázavou.

Projekt podpořili: