Od Pragotronu po generální úklid

29.4.2014

V dnešní aktualizaci, jak titulek napovídá, budete moci nahlédnout, jak jsme zvládnuli výlet po naší vlasti a dovezli si z nejmenovaného místa od našeho kamaráda funkční Pragotron. V současné době na něm intenzivně pracujeme a provádíme broušení, smirkování, vyklepávání a natěrání. Vyřešenu máme i otázku ovládání a v současné době píše náš dvorní dodavatel elektroniky program, kterým budeme Pragotron ovládat přímo z počítače. Teď už nám jenom zbývá vymyslet vhodné konzoly a přidělat 110kg bednu pod strop u okna.

Dále se budete moci podívat, jak pokračujeme v dodělávání krajiny a samozřejmě dáme nahlédnout i do výroby erotické scény. Vašek zvládnul udělat pilu v Novém Městě a poté se pustil do již zmiňované scény. Základem pohonu je servo, kde se pomocí mechanismu rozjíždí dvě plošky od sebe. Toto namontujeme i s keři před scénu a nebude tak vůbec nic vidět, až teprve pomocí dálkového ovládání průvodce servo aktivuje, keře se rozjedou a pohyblivý milenci se nám ukážou v plné kráse.

No a dalším významným kouskem na kolejišti bylo, že se Martin pustil do vysávání povrchu kolejiště. Asi čtyři večery mu trvalo, než pomalu štětečkem jednotlivé foliáže a stromečky vyčistil. Na hubici vysavače měl navlečenu punčochu, a co nevzal vysavač, to uvidíte v krabičce, která se k našemu zděšení plnila velice rychle. Nyní již opět září naše louky, pastviny a lesy novotou a tak jsme dali prachové šedi aspoň na chvilku vale…

Závěrem se jenom zmíním, že jsme začali s osvětlováním jednotlivých budov, kdy nám kluci vyrábí různé přepážky z kartonu, tak jak si představujeme, která okna budou svítit. Poté místnosti osadíme vhodnými diodami a jednotlivé dráty vedeme do společné svorkovnice, odkud je veden hlavní přívod pomocí napájecích konektorů tak, aby se daly budovy lehce oddělávat.

Projekt podpořili: