Lednové modelaření

13.3.2014

Zdravíme opět naše příznivce a omlouváme se, že jsme Vás nechali tak dlouho čekat. Snad Vám to vynahradí fotografie, kterých v dnešní aktualizaci uvidíte přes osmdesát.

Nejdříve se podívejte, jak Jirka tvořil na zakázku viadukt v obloukovém vedení koleje, potom se přemístíme k Vítochovskému kostelu, kde jsme dodělali márnici a pomalu osazujeme hroby, které následně osvětlíme led diodami. Pokračovali jsme i ve výsadbě zeleně kolem sila, úpravou opěrné zdi na vjezdu do Žďáru a s následnou patinou od naší malířky.

Zajímavostí ovšem pro mnohé bude, že jsme se po měření teploty centrál, rozhodli pro jejich chlazení malým ventilátorkem. V přiložené tabulce uvidíte teplotu centrál měřenou třikrát během dne ježdění. Po úpravě všech, Vám přineseme zjištění s následnou tabulkou. K tomuto kroku jsme přistoupili z důvodu menšího zatížení obvodů teplem a snad lepší komunikace centrál s počítačem.

Další novinkou je úprava silnice kolem nádraží v Novém Městě, kde jsme zabudovali servo -výhybky pro autobusy, které máme osazené dekodérem a oni si tak sami přehodí výhybku, zpomalí, zapnou směrová světla, odbočí do zastávky a po časové prodlevě opět pokračují v jízdě. Je to parádní podívaná, když vám autobus odbočí, ostatní auta jej mohou předjet a nebo před vyjetím autobusu za ním zastaví a dají mu přednost. Menší nevýhodou je shánění náhradních dílů a SMD diod ze zahraničí, na které čekáme i několik měsíců.

Závěrem uvidíte několik fotek z natáčení soukromé televize. Děkujeme všem za trpělivost a přejeme příjemné pokoukání.

Projekt podpořili: