Prázdniny na kolejišti

22.7.2013

Po delší odmlce jsme pro vás připravili něco z průběhu červnových prací. Po dobu prázdnin máme otevřeno i ve středu a čtvrtek a tak se zaměříme spíše na čistotu kolejí a strojů, než na dostavbu kolejiště.

Nejdříve se podívejte na práce kolem Žďárské stanice, kde pokládáme chodníky a provádíme terénní úpravy. Potom jenom povrchně nahlédnete, jak osvětlujeme vozy, bližší reportáž připravujeme a brzy zveřejníme. Nechali jsme si udělat osvětlení, které má svoji adresu, dá se stmívat zvlášť žluté i bílé světlo, je možnost připojit i koncová světla a vše se dá zakomponovat do programu, aby se vozy rozsvítily při výjezdu z tunelu a zhasly, když souprava do něj vjede.

V červnu jsme provedli velkou akci na čištění koleček u všech souprav a tak nám šla všem z těch 70 souprav hlava kolem. Po prázdninách se pustíme do dalších dodělávek. Hlavním lákadlem bude pionýrský tábor před Nedvědicí, dodělávané druhé stavědlo pro posun ve Žďáře a samozřejmě osvětlování souprav. Teď se ale ještě podívejte, jaké situace musíme občas řešit v silničním provozu a potom se s vámi těší Modelové království opět někdy na viděnou.

Projekt podpořili: