Pouťové šturmování

2.6.2013

Rok se sešel s rokem a najednou zde byla opět pouť a s ní i naše druhé výročí od slavnostního otevření v roce 2011. Za tu dobu se toho na kolejišti mnoho změnilo a vy, kdo sledujete naši stavbu, mi dáte určitě za pravdu.

Nejvíce pracným bylo zhotovení druhého portálového jeřábu, který je svou složitostí a provedením opravdovým skvostem našeho kolejiště. Náročná je také stavba druhého panťáku, kde by dokonce mělo fungovat stahování sběračů pomocí serv. Prvotní technické problémy a elektronika jsou již vyřešeny a tak stavba pokračuje úspěšně kupředu.

Také se nám podařilo z větší části dostavět žďárské autobusové nádraží a na pouťovou výstavu na něm již zastavovaly autobusy. Komín Žďasu je již také hotov včetně osvětlení, taktéž stanice je z větší části osvětlena, včetně nádražní budovy a také dvojdomek pod nádražím dostal nový kabát včetně zahradní párty s rožněním čuníka. Sice jsme na kolejišti větších škod doposud od dětí neměli, ale i tak jsme se rozhodli obehnat přední stranu nízkým sklem, které aspoň trochu zamezí dětským zvídavým ručkám zkoumat, z čeho je kolejiště postavené a jak je odolné.

Za zmínku ještě stojí příchod dalšího modeláře Honzy, který je dobrý na slepování papírových stavebnic a vůbec všeho, co je drobné a určené k lepení.

Přejeme další příjemné pokoukání a zachovávejte nám prosím přízeň i nadále.

Projekt podpořili: