Modelaření s Buršíkovými

8.5.2013

V této aktualizaci Vám ukážeme dodělávání zeleně kolem Nového Města, avšak hlavní náplní je malování pozadí na jednom z pilířů naší malířkou a dodělávání velkého komínu Žďasu.

Již delší dobu jsme koketovali s myšlenkou namalovat na sloup pokračování Rozštípené skály a Šlakhamerského mlýna. Realizovat plán jsme začali během měsíce března, kdy jsme namalovali sloup světle modrou barvou tak, jak máme stěny kolem celého kolejiště. Potom jsme dolepili klínek polystyrenu na dotvoření a pokračování krajiny a pak se již paní malířka chopila své práce a během dvou večerů namalovala celý motiv na pilíř. Nezahálel ani její muž Bořek, který nám dodělal komín, kde pracně lepil půlkulaté plastové tyčky, které mají znázorňovat jednotlivé cihly komínu. Dále zhotovil dva ochozy se zábradlím a celý komín osvětlil pomocí 3mm led diod. Nyní jej přestříkáme a poté nám ho malířka dobarví včetně pruhů a nápisu.

Dále jsme konečně vyrobili po prvotních nezdarech horkovodové roury z 4mm drátu, připájeli na ně stříšku, nabarvili a osadili do terénu. Petr nám přes ně vyrobil přechodovou lávku a tak nyní máme již vše osazeno podle skutečnosti.

Za zmínku také stojí oslava narozenin Jirky Hynka, kdy jsme na jedné z brigád oslavili „zdravě“ jeho narozeniny.

Projekt podpořili: