Teče voda teče

15.4.2013

V dnešní aktualizaci uvidíte již zavodněný potok pod Loučským viaduktem včetně jeho přítoků. Dále potom zatravňování silnic a cest, úpravu vodního toku pod mostkem a výsadbu zeleně a keřů kolem jednokolejky a Ski hotelu.

Dušan dokončil osazování rozpojovačů ve Žďáře a Žďase, kterých je na pětačtyřicet a začal zapojovat pomocná stavědla. V dohledné době tak bude možnost předat obsluhu na pomocné stavědlo (umístěné za pozadím) a provádět posun v přilehlém obvodu výhybek.

Vašek začal se stavbou stanů pro budoucí pionýrský tábor, který bude umístěn u lesíku, nedaleko vjezdu do Nedvědice. Jinak se práce začínají stěhovat pomalu ke Žďáru a bude se dokončovat zeleň kolem kolejí, osvětlení a další detaily co tam ještě chybí, včetně autobusového nádraží. Další skvost, tentokráte přechodovou lávku nad horkovodem u nádraží přinesl ukázat Petr. Ještě tam zbývá připájet zábradlí a můžeme ji nabarvit. Jinak brigády jsou stále třikrát týdně a stále tak přibývají další a další věci. Programovat se naučil i Petr, který tak pravidelně kalibruje a učí jezdit lokomotivy podle různé traťové rychlosti, nyní přidává odpory před seřaďovací návěstidla, aby modrá světla tolik nesvítila.

No a závěrem se můžete podívat jak to vypadá, když selže technika a vlaky začnou nekontrolovaně projíždět návěstidlo a jedou a jedou… a nebo když nejde kontrola polohy výhybek, počítač si ale myslí že ano a potom je z toho čelní hubanec. No a že to okoukaly i vozidla na silnici je už vrchol…

Tak hezké pokoukání a stále nám zachovávejte přízeň. Děkujeme.

Projekt podpořili: