Pozdě, ale přece…

8.3.2013

Ještěže jsou někteří z vás nedočkaví a připomněli mi, že již delší dobu chybí nějaká aktualizace, jinak by jste snad čekali do prázdnin… Ale na svoji omluvu musím uvést, že jsem opět ležel v účetnictví a sepisování grantů a žádostí o podporu našeho sdružení.

Ale zpět k modelaření. Úvodem si můžete prohlédnout dodělané kukuřičné pole a také cest a cestiček, které vedou kolem statku a pod mosty. U cest jsem zatravnil jejich prostředek a také jejich konce a provedl jejich celkové zúžení. Dále jsem pokračoval v zatravňování Žďárské stanice, kolem traťovky a elektrizace.

Jirka se pustil do výroby šturců (koupil jsem mu i ty nárazníky) a tak máme všechny koncové koleje již jimy osazeny. Vašek pokračoval ve stavbě garáží v místní části Žďáru na Smíchově a také tam bude k vidění řada hýbajících se figurek a o kousek dál se bude na zahrádce rožnit i prasátko. Petr nás přišel potěšit skoro hotovým modelem druhého portálového jeřábu pro vykládku uhlí a tak jsme opět všichni koukali s otevřenými ústy…

Z dalších novinek co je zatím od Dušana ve výstavbě, je montáž ovládacích panelů pro posun a relátkových rozpojovačů vozů do kolejí Žďárské stanice. V programu Model JOP máme vytvořená pomocná stavědla a po předání na tento panel si bude moci obsluha stavět výhybky a dělat jednoduchý posun s rozvěšováním vozů v obvodu tohoto stavědla.

Závěrem necháme lehce nakouknout návštěvy ze spolku přátel železnice z Bělkovic, kteří mi koncem ledna přijeli popřát k narozeninám a dovezli mi opět moc dobré koláče a lahodného moku. No a v upoutávce na další aktualizaci je chystané zavodňování vodních toků, pod viaduktem na Loučkách.

Děkuji všem za přízeň i trpělivost a přeji hezké a inspirativní pokoukání.

Projekt podpořili: