Kukuřičné zrcadlení a vánoční besídka

21.1.2013

Při sledování našeho kolejiště jste si mohli všimnout, že je již delší dobu ponechané ladem políčko vedle statku u viaduktu. Bylo to způsobené dlouhým klíčením a růstem semen kukuřice, které jsme v naší dílně dlouhodobě předpěstovávali…. Ale vážně, konečně nastal čas a tak jsme pomocí chemoprénu lepili jeden proužek kukuřice vedle druhého, až z toho vzniklo políčko. Samozřejmě tomu předcházelo barvení a zasypávání jednotlivých rostlinek. Teď už zbývá dodělat jen zeleň kolem, ale to uvidíte až v další aktualizaci.

Další novinkou, kterou u nás můžete ve žďárské stanici vidět, je zabudované zrcadlo, které vám umožní pohled z druhé strany nádražní budovy na první nástupiště, kam přijíždí a kde dělají obraty osobní vlaky od Nového Města na Moravě. Potom se můžete podívat i na montáž návěstidla na toto nástupiště a závěrečná fota Vám potom ukáží celkové osvětlení nástupišť.

Ještě před tím si ale můžete prohlédnout něco z momentek našeho kolejiště a také naši vánoční besídku se schůzí Občanského sdružení, kdy jsem všem přítomným přednesl zprávu o našem hospodaření a poděkoval za dosavadní spolupráci.

Závěrečným přípitkem, na který jsme se sešli na Silvestra v deset hodin dopoledne, jsme se tak definitivně rozloučili se starým rokem a popřáli si do nového.

Přejeme také Vám vše nejlepší a zachovávejte nám přízeň jako doposud.

Projekt podpořili: