A znovu do práce

19.9.2012

Prázdniny nám utekly jako voda, dovolená jakbysmet a tak nám opět začíná modelářská sezóna. I když vám ještě dnes budu prezentovat stavební přírůstky během prázdnin, tak už začínáme stále častěji a v hojnějším počtu brigádničit.

Opět nás po čase navštívil Honza Peřina z Ostravy a dovezl nám další domečkové přírůstky -chatové domečky, garáže a další rodinné domky na volný prodej. Mohli jsme tak začít budovat chatovou osadu u Nového Města, zapracovávat je a dělat terénní úpravy kolem nich.

Dalším přírůstkem je zábradlí vybudované na zastávce Hamry a terénní úpravy kolem nástupiště. Nejzajímavějším přírůstkem ale je zhotovení vlečkových bran od Petra Nagyho. Jejich otvírání je řešeno pomocí serv. U vlečky na silo zapojil Jirka Hynek obě křídla bran na jedno servo, zatím co u brány Žďasu máme použity ale serva dvě abychom docílili postupnějšího otvírání a zavírání. Další zajímavostí je zabudování dvou fotografů do kolejiště. Jeden je u sochy mamuta a druhý je na skále nad Loučským viaduktem. Když vjede vlak do úseku na viaduktu, tak začne tento fotograf zuřivě fotit, má při tom ale zapnutý blesk a tak si ho hravě povšimnete.

No a opět připomenu návštěvu Michala z Brněnského klubu modelářů, kdy donesl něco modelů na projížďku a následné filmování, takže se máte na co těšit, budou videa.

Přejeme hezkou podívanou a děkujeme Vám za stálou přízeň.

Projekt podpořili: