Modelářské prázdniny

12.8.2012

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli má vůbec cenu dělat nějakou reportáž, když máme ty modelářské prázdniny, ale nakonec jsem něco fotek pohledal a tak se můžete trochu pokochat.

Asi tou nejdůležitější událostí byla výměna zářivek na celém kolejišti za bílé teplé. I když jsme je tam před dvěma lety dávali, tak přeci jen dnešní technologie jsou zase více vepředu a bylo to na svitu opravdu znát. Toto ocení zejména fotografové, protože je světlo měkčí a není tak ostré. Při výměně jsme museli dávat velký pozor, neboť jsme chodili po fošně nad kolejištěm a případný jakýkoliv pád něčeho by měl asi zajímavé následky…

Dále bych chtěl touto cestou poděkovat panu Venclovi z Drnovic, který nás opět poctil svoji návštěvou. Nejenom že nám věnoval dalších pět tisíc korun na mašinky, ale opět přinesl zajímavé nákladní vozy, osobní auta a náklady prken a kulatiny. Děkujeme!

Protože jezdíme o prázdninách čtyři dny v týdnu, tak se do velkých prací nepouštíme, spíše si chystáme materiál na podzimní práce, a děláme jenom drobnosti. Pokročili jsme kolem Vítochovského kostelu, upravili jsme prostor kolem sila ve Žďáře a také jsme započali s pracemi ve stanici. Hodně času nyní věnujeme údržbě mašin a souprav. A když už o nich mluvím, tak máme zapůjčené modely od Michala z Brněnského klubu modelářů a tak můžete na kolejišti vidět jedničkovou i dvojkovou zamračenou, motorovou soupravu „hydra“, dvě krysy či restaurační vůz ČSD. Další novinkou je zapůjčená motorová souprava Regionova či právě dostavěný a testovaný panťák, který zde v 80 letech pravidelně jezdil. V současné době tak na kolejišti jezdí 70 vlakových souprav.

Závěrem ještě připomenu narozeniny Vaška Svobody, kdy jsme si udělali místo brigády společné posezení a potlachání o všem možném.

Hezký zbytek prázdnin Vám přejí Žďárští modeláři.

Projekt podpořili: