Další pokládka kolejí a zhotovení tobogánu

10.11.2010

Práce pokračují překotným tempem a tak vám již můžeme nabídnout fota položených nádraží pod Žďárem (Kutná Hora, Rožná). Jenom chybějící rám znemožnil pokládku i opačných zhlaví stanic a tak doufám, že se již brzy dočkáme dalších rámů. Protože máme stále co dělat, tak jsme se pustili do elektroinstalace H.Brodu. Jirka Hynek nám dodal bednu telefonních relátek, původně určených pro jeho TT kolejiště, které ve snech staví již nějaké desetiletí a tak mu trochu překazím plány o nějakých dalších pár let.

Původně jsem měl obavy z přestavování jazyků, které stále pruží, ale relata si s tím poradila a s pákou kolem 4 cm spolehlivě přestavují do závěrných poloh. Nyní již zapojujeme srdcovky na kontakty relátek a v brzké době budeme potřebovat díly digitálního řízení.

Na sedmém panelu zhotovil Jirka Hynek jednokolejný tobogán vedoucí od Nedvědice do skryté stanice Rožná. Nad tobogánem se ještě bude tyčit Zelená Hora, kterou se snažíme spolu s hradem Pernštejn získat v měřítku 1:120 od firmy Betaxa, která se zabývá výrobou papírových modelů. Doufám, že nám vyjdou vstříc a upraví nám vystřihovánky našim potřebám.

Projekt podpořili: