Pokračujeme v detailech

14.7.2012

Úvodem se všem našim příznivcům omlouvám za delší časový úsek vložení aktualizace, ale určitě víte, co nás potkalo a zajišťování a vyřizování vše potřebného zapříčinilo, že jsem se dříve na zpracování nedostal. I tak jsem si musel přivstat o pár hodin dříve, abych se s vámi mohl opět podělit o naše přírůstky ve stavbě krajiny.

Stavební práce pokračují, jak v samotném Žďáře, tak i kolem něj. Na úvod budete moci shlédnout úpravu prostor kolem hvězdárny, sila a Vítochovského kostela. Také jsme si našli chvilku a přestříkali jsme tovární autobusy červené barvy na naši známou karosácky bílo- modrou. Přišlo i na sestavení jednoho autobusu Karosa a osazení podvozkem z továrního autobusu, který jsme museli mírně zkrátit a upravit. Další zajímavostí je dodávka prvních vlaštovek na nástupiště, kdy jsme provedli jejich rozmístění. Tyto jsou zhotoveny od našeho kamaráda 3D technologií. V současné době ještě čekáme na dodání dvojitých, kolem podchodů a potom již začneme s vlastní realizací stavby. Také již došlo na zasypání patek návěstidel štěrkem a provádíme další terénní úpravy v celé žďárské stanici.

Petr přinesl další díl portálového jeřábu a tak ústa nás, o několik desítek let mladších modelářů zůstala opět nějakou dobu nechápavě otevřena… No a ať se Jirka snažil sebe více, tak Albatrose asi jezdit opravdu nenaučíme. Při opravě ojnic zjistil, že jsou mezi sebou vzájemně válcem vodivě propojena a když se jich dotkne kolo, tak se zkratují. Zatím tedy bude deponována a vystavena, než se najdou finance a hlavně někdo ochotný a schopný celý pojezd upravit a předělat.

Závěrem pak můžete shlédnout nějaké momentky z kolejiště. Teď přes prázdniny jezdíme čtyřikrát do týdne, tak máme brigády omezeny, ale i tak na vás nezapomeneme a opět vám představíme naše stavební přírůstky.

Hezké pokoukání přejí modeláři ze Žďárského království.

Projekt podpořili: