Pouťové šturmování II.

6.6.2012

V předpouťovém šturmování nás nenechala na holičkách ani naše dvorní malířka Renata a s přehledem zvládnula domalovat zbývajících pět dvoumetrových dílů pozadí. S posledním dílem u sila jsme sice museli počkat až nám ho doveze slepené Honza z Ostravy, abychom správně zakreslili objekty vůči pozadí. Toto vše se nakonec podařilo stihnout do 10.5. kdy jsme měli prezentaci kolejiště pro radní města Žďáru nad Sázavou a kraje Vysočina, jako poděkování za jejich finanční podporu našeho projektu.

Samozřejmě tomu předcházeli práce, kdy jsme dodělávali krajinové výseky kolem Nového Města, Dolních Louček i Vítochova. Svoje stavby přivezl Honza z Ostravy a napuštěný rybník i Bob z Brna a tak jsme finišovali na všech frontách. Také jsme si nechali nainstalovat přetlakovou ventilaci, kdy vháníme do rohu místnosti filtrovaný vzduch z venku a tento vytlačuje vydýchaný vzduch a prach přes vstupní dveře opět ven.

Dokonce se nám podařilo uskutečnit i výstavu obrazů, mandal a obrázků malovaných horkým voskem v podání Renaty Buršíkové a Jitky Wimmerové. No a potom jsme měli perný víkend, kdy se k nám přišlo podívat přes tisíc návštěvníků, sice jich bylo méně než vloni, ale organizačně jsme měli akci dobře zajištěnu a tak si myslím, že se nemusel nikdo mačkat a návštěvníci si tak přišli více na své.

Poděkování ze strany krále patří všem, kteří se o přípravu a zdárný průběh obou výstav starali.

Projekt podpořili: