Pouťové šturmování

7.5.2012

Ani se tomu nechce věřit, že tomu bude příští týden rok, co jsme slavnostně zpřístupnili naše kolejiště veřejnosti a devatenáct měsíců od samotné stavby kolejiště. Vzhledem k tomu, že na tom pracuje parta zapálených modelářů ve svém volném čase, je to bez nadsázky docela úctyhodný výkon. Ten,kdo modelaří, určitě ví o čem se zde mluví a co vše taková stavba skýtá…

Úvodem se podíváte na překrásně zhotovený portálový jeřáb, který měl své místo donedávna na rampě Nedvědického nádraží. Při svých návštěvách zde jej již ale nenajdete a tak bude navždy ve vzpomínkách těm, kteří jej zde pamatují pouze na našem modelu.

V minulé aktualizaci jsme se zmiňovali o výměně hradu Pernštejna a tak se budete moci podívat na nový, který máme již zapracován do terénu. Sice byl u toho větší rozruch než obvykle, ale snad je to ku prospěchu věci. Roman jej totiž moc zalesnil a tak vzal Jirka spravedlnost do svých rukou a zase zeleň vytrhal a pohledově tak více odkryl celou stavbu. Podle fotek můžete posoudit co se vám více líbí, nicméně všichni se shodujeme, že je tento hrad daleko lepší než li ten původní.

Také nás navštívil Bob, vytvořil ze sádrových odlitků krásné skály a my poté pokračovali výsadbou stromů v této lokalitě a dostalo se i na skalisko na vjezdu do Žďáru a louky kolem Vítochovského kostela. Před svým dokončením je také pozadí, které nám malířka do poutě určitě zvládne namalovat.

Za zmínku také určitě stojí i to, že jsme získali turisticky známkové místo (máme číslo 1912). Hm, hned mne napadá zkáza Titaniku, ale snad to pro nás bude šťastné číslo a jen tak brzy nenarazíme. Takže do dalšího roku plnou parou vpřed a velké poděkování všem, kteří nás finančně v našem projektu podporují.

Projekt podpořili: