Vítochov v obležení

10.4.2012

V této aktualizaci se podíváme blíže na kopec kolem Vítochovského kostela, kde pokračují terénní úpravy ostrým tempem, neboť náš dodavatel domečků Honza Peřina z Ostravy přivezl dlouho očekávanou várku staveb, kde kromě Vítochovského kostela měl i další skvosty pro naše kolejiště i modelářskou prodejnu. Mimo jiné přivezl i dvě administrativní budovy, které budou umístěny na odbočce ke Žďasu. Jedná se o geodézii a veterinu a několik chatek do zahrádkářské kolonie. Další budou dodány koncem měsíce dubna, abychom na Žďárskou pouť měli celé rameno od hotelu Ski až po Vítochov hotové. Další významnou stavbou je budova kotelny firmy Žďas od našeho nejstaršího modeláře Ladi Michalíčka. Nyní nám tak ještě zbývají dodělat skleníky, které se zde v minulém století nacházely. V současné době naše dvorní malířka pilně pracuje na rozkreslování posledních čtyř kusů pozadí podél celé žďárské stanice.

Dalším přírůstkem našeho kolejiště je opět skvostný model portálového jeřábu od Petra Nagyho. Tento model bude umístěn na rampě v Nedvědici. V současné době jej tam ale již nehledejte, neboť je celá konstrukce asi už někde na šrotišti dějin. Také se zde musím zmínit o nově postaveném hradu Pernštejn, který nám slepil z papírové vystřihovánky Bořek Buršík a celou stavbu napatinovala, včetně Zelené hory jeho žena Renata.

Další práce pokračují tvořením zahrádek a zapojováním osvětlení, kde v současné době rozmisťujeme lampy v Novém Městě a u hotelu Ski. V příští reportáži už uvidíte zapracovaný hrad Pernštejn a budeme dodělávat kopec kolem Vítochova. Hezké pokoukání !

Projekt podpořili: