Práce nabírají opět ostré tempo

18.1.2012

Začátek roku nás nenechal usnout na vavřínech a tak jsme hned od druhého ledna začali intenzivně na kolejišti pracovat. Rozjely se práce kolem Nového Města, kde jsme dobudovali železniční přejezdy a začali se stavbou perónů a nakládacích ramp. Také jsme dokončili celkové zapojení světelných návěstidel ve Žďáře a v současné době již montujeme ovládací panely, pomocí kterých budeme obsluhovat rozpojovače v jednotlivých kolejích a příslušné výhybky, předané na pomocné stavědlo tak, jak je tomu ve skutečnosti. Rozpojovače budou zhotoveny opět klasickou technologií - relé s táhlem.

Pro vykládku uhlí na Žďase, jsme začali stavět jeden z portálových jeřábů, který vám představujeme zatím ve velmi hrubé stavbě, ale jelikož je staviteli skoro sedmdesát let, zaslouží si obdiv a uznání již za toto dílo. V příští aktualizaci uvidíte už i ty letované žebříky a další drobnosti nad kterými se tají dech, jak že se to dá udělat.

Potěšeni jsme byli i návštěvou Boba z Brna. Přijede na pár hodin, natrhá, ba přímo naškube různě zeleň a sám král má potom za domácí úkol toto slepit v jeden celek. Už se ale pomalu vše rýsuje ke konci a zbývá jenom udělat na zakázku foliáže kolem Vítochova a něco ke Žďáru. Následně již jenom osadit vhodně zelení a dalšími doplňky oživující život na kolejišti.

Za zmínku ještě stojí říci o přestavbě pojezdu Albatrose, který si vzal do parády kolega Pavel z Velkého Meziříčí a pomalu ho učí jezdit v našem království. Tak nám držte pěsti, ať vše dobře dopadne a můžete ho vídat na pravidelné vozbě vlaků a nebo v nějakém z dalších videí.

Projekt podpořili: