Vánoční ježdění pro modeláře a rozloučení se s koncem roku

2.1.2012

V této prosincové aktualizaci už té práce moc neporveme, spíše se zaměříme na modelářské setkání pro pozvané a závěrečnou silvestrovskou besídku spojenou s členskou schůzí našeho sdružení. Po zhodnocení výsledků hospodaření jsme si slavnostně připili, společně se vyfotili, poklábosili a samozřejmě také zajezdili.

Vraťme se ale k modelářskému setkání pro pozvané, které proběhlo 27.12. a zúčastnilo se ho dvanáct našich členů. V odpoledních hodinách přijela početná skupina modelářů z Chrudimi, kolegové z Velkého Meziříčí, Kolína, Třebíče a další kolegové, kteří se nějakou měrou podílejí na stavbě kolejiště a těchto stránek. Setkání proběhlo v uvolněné atmosféře vánočních svátků a to včetně pohoštění hostů, kteří také přinesli nějaké prezenty a tak kdyby někteří nemuseli jet domů určitě bychom tam se zásobami všeho vydrželi i déle jak do večerníčku. Po skupinkách jsme kamarády provedli zákulisím a seznámili je s obsluhou kolejiště a předvedli digitální řízení pomocí programu Model JOP.

Jednou z novinek, která u nás přeci jen nastala jsou dodané stavby od Honzy Peřiny z Ostravy, který jich dovezl hned pět, za což mu i touto cestou chci poděkovat, že se nám snaží pomáhat, seč mu síly a osobní volno stačí. Přijali jsme ho také za člena sdružení a dostal od nás triko s logem, takže je už mezi námi. Stejně tak jsme přijali za člena i Romana Bezuchu, který se nemalou měrou podílí na stavbě kolejiště a dodávkách zeleně.

Druhou novinkou týkající se přímo provozu, jsou zapojená mechanická návěstidla v Novém Městě. Tomáš s Petrem se tohoto úkolu zhostili během víkendového ježdění, kdy bylo málo lidí a oni tak mohli zapojovat relátka potřebná pro ovládání návěstidel firmy Viesman. Celkem zapojily čtyři odjezdová, dvě vjezdová a jednu předvěst. Po odzkoušení jej Tomáš nakonfiguroval do programu Model Jopky a tak zde už jezdíme podle návěstí.

Závěrem mi dovolte za celé naše sdružení vám popřát vše nejlepší do tohoto roku, hodně zdraví, štěstí, duševní pohody a ať nám stále zachováváte přízeň.

Projekt podpořili: