První pokládka kolejí

19.10.2010

V této stavební aktualizaci již poskočíme s pracemi hodně dopředu, neboť se zde dozvíte, že jsme již započali s pokládkou kolejí ve skrytém H. Brodě a dále pokračujeme po rámech směrem ke Kutné Hoře (pod Žďárem). Kluci provedli výdřevu do panelu číslo deset a tak jich nám zbývá ještě pět.

Také jsme zasypávali přechody kolejí mezi panely, aby se nám nemohly vzájemně pohnout. Podkladový korek máme již položený na spodních nádražích pod Žďárem a pomalu se s kolejemi dostáváme až sem, ale to bude námětem další reportáže.

Na skryté nádraží H. Brod jsem spotřeboval kolem 90m kolejí a na 29 výhybek a ještě nemáme obloukové, takže jedno zhlaví ještě nemůžeme dodělat. Koleje budou pro svou délku rozdělené na dva úseky. Krajní koleje slouží pro jízdu z a do Kutné Hory (pod Žďárem).

Nyní již řešíme ovládání výhybek pomocí relátek, pokoušíme se je rozchodit, ale zatím i po vytržení přestavovací pružinky na mě velký dojem neudělaly, tak uvidíme, jestli pan kladívko a kleště na něco přijdou a naučíme je českým zvyklostem…

Projekt podpořili: