Malování a další zajímavosti na kolejišti

8.10.2011

V dnešní aktualizaci vzdáme především poklonu dvorní malířce Renatě, která pro nás odvádí víc než skvělou práci při malování pozadí k našemu kolejišti. Již mnoho návštěvníků vyslovilo nejeden úžas a poklonu o kráse a barevném sladění pozadí s kolejištěm. Nyní jsem rád, že jsem nepodlehnul původním návrhům některých kamarádů o zhotovení pozadí z fototapety a prosadil si toto malované. Ve fotogalerii tak můžete shlédnout další přírůstky, tentokráte se uzavřela strana od hradu přes Nedvědici k tunelu na Prudké.

Protože jsme s její prací nadmíru spokojení, rozhodli jsme se, že Renatě poskytneme trochu prostoru na její obrazy a malinko jí uděláme reklamu. Jirka ve vstupním foyer přidělal dodané držáky a zhotovili jsme malou galerii s jejími obrazy. Závěrem ještě dodám, že pokud byste chtěli něco svého namalovat, stačí dodat fotku či jinou předlohu a domluvit se s ní. Během několika týdnů zde bude i odkaz na její galerii s kontaktní adresou. V současné době rozvíjíme spolupráci i v malování železničních předloh. První vlaštovkou tak budou malované hodiny do motivu parních mašin. Další motivy se uvidí podle zájmu a poptávky.

Z dalších zajímavostí na kolejišti je lepení travní zeleně podél tratě před Žďárem, frézování silnic pro žďárský okruh a dělání zahrádek kolem domečků v Nedvědici. Za zmínku také stojí přesázení lesa na Rozštípené skále a úprava výšky stromů nad tunelem na Prudké, kde některé stromy převyšovaly moc pozadí a tak jsme je přesadili za nižší.

V těchto dnech provádíme úpravy a doplňování zeleně kolem čističky pod viaduktem, zapojujeme světelný přejezd v Novém Městě a Jirka průběžně pokračuje s výrobou dílů pozadí. Vítochovský kopec je již také natřený, dokonce k němu již vedou cesty a tak jenom škoda, že si některou nevybral pro svou návštěvu Bob z Brna. Takto je stále celý úsek kolem loučského viaduktu nedodělán a je už půl roku ve skluzu.

Projekt podpořili: