Na prahu Zelenky

4.8.2011

V této aktualizaci si konečně opět přijdete na své, neboť přinášíme na sto fotografií z pokračující stavby, ježdění, propůjčených modelů, nových staveb atd.

Přehled začíná úpravou terénu a výrobou tunelového portálu u Zelené hory. Původně zde měl být pouze vjezd jako by za terén, ale na žádost kolegů jsem se pustil do osazení tunelovým portálem z důvodu lepšího začlenění terénu kvůli celkovému pohledu a také focení. Sice jej skoro návštěvníci neuvidí, ale naše záběry z mostu na vyjíždějící vlak z tunelu kolem závor budou velice pěkné.

Navštívili nás také modeláři z Ostravy a od Teplic. Přivezli na ježdění svoje soupravy a lokomotivy. Můžete tak shlédnout manipulační vlak s vozy Talbot zapřažené Hektorem, nebo precizně napatinovaného Brejlovce Martina, který přijel společně s Jirkou Součkem, který vlastní muzeum modelové železnice v Trmicích. Další vzácnou návštěvou byl Petr Skoumal z Prahy, který nám dodal autíčka car systému a navázali jsme spolu obchodní spolupráci ohledně jejich dodávek. Dalším návštěvníkem byl Honza Peřina z Ostravy, který nám vyrábí papírové domečky. Tentokráte přivezl rodinné domky kolegovi na prodejnu a na kolejiště dovezl místní hvězdárnu a statek. Opět velmi zdařilé kousky, které budou ozdobou našeho kolejiště.

Dalšími modeláři, kteří nás poctili svoji návštěvou a nemusím vyzdvihovat jejich kvality, byli Roman Bezucha a Bob Pospíšil, kteří pokračovali v tvorbě krajiny a pokročili o notný kus plochy, dále ke svému cíli.

Jirka Hynek zhotovil další díl pozadí a dal tak možnost opět vyniknout naší dvorní malířce Renatě, která obraz dlouhý přes dva metry měla hotový během třech dnů. Návštěvníci tak mohou obdivovat již pátý díl, kterým je dovršena scenerie kolem Nového Města na Moravě.

Přeji příjemné pokoukání. Teď dáme webmastrovi chvilku čas na dovolenou a koncem prázdnin s něčím novým opět vyrukujeme.

Projekt podpořili: