Komu se nelení, tomu se zelení

20.6.2011

Tak by se dala charakterizovat naše činnost, neboť většinu našeho času věnujeme tvorbě a pokládce zeleně. Kluci také pokládají polystyren na poslední kopec, kde bude umístěn vítochovský kostel. Petr Nagy již postavil jeden z mostů přes železniční trať na Jihlavské ulici a kolem něj již tvoříme pájkou v polystyrenu budoucí profil krajiny.

Také se musím zmínit i o dobudovaném nerezovém zábradlí, které se opravdu všem líbí (aspoň prozatím) a ocení jej malí i velcí návštěvníci. Menší na něm mohou viset a ti starší jej mohou použít co by stativ na foťák či kameru. Výhodou ovšem je, že jakýkoliv díl můžeme kdykoliv demontovat klíčem a máme tak přístup nejenom k práci, ale třeba i na to focení apod.

Jirka Hynek již vyřezal přední čela k panelům a na dvou z nich budeme mít opět zasklené otvory pro náhled veřejnosti, co se děje ve skrytých částech kolejiště. Tento víkend jsme byli opět poctěni návštěvou Romana, který tvořil krajinu za pilířem směrem k viaduktům. Také nám dovezl borovice, topoly a něco z foliáží, abychom mohli pokračovat sami v další tvorbě. Než jsme končili s prací, tak jsme namíchali pryskyřici a vylili s ní zbývající koryta řek. No a pak se to stalo… První tragédie na kolejišti! Policie nám zatím zakázala šířit jakékoliv informace a tak se snad něco bližšího dozvíte v příštím vstupu…

Projekt podpořili: