Stavíme a jezdíme

10.6.2011

Dalším příspěvkem těchto stránek bude asi na dlouhou dobu pokládka zeleně, která se bude vzájemně prolínat s víkendovými a čtvrtečními jízdami. Takže to bude vypadat v týdnu pracovně, ve středu a v pátek mohutný úklid, víkendy a nahlášené čtvrtky si pak budeme hrát. Sice kolejiště zakrýváme, ale i tak vyžaduje pečlivou přípravu a úklid kolejí včetně čištění Izopropyalkoholem. Před posledním víkendem mladí kluci čistili všechny vozy a stroje, gumovali a vysávali se koleje. Je to sice při těchto podmínkách stavby náročnější na údržbu, ale musíme se s tím poprat a trochu více dbát na čistotu.

Vrátím se ještě ke dni dětí, kdy jsme nachystali pro nejmenší řízení jízdy vlaku po kolejišti. Po vyjetí soupravy z odstavného si je již pod dozorem přebírali a mohli jet přes třicet metrů dlouhou štreku k dalšímu tunelu, kde si soupravy již přebírali naši kluci a zastavovali je v odstavných nádražích. Pro jízdy jsme měli nachystané dva ovladače a tak si nejmenší přišli rozhodně na své.

Jinak nás opět navštívili kluci z Ostravy, Norbert nám udělal několik překrásných stromů a Milan přivezl od manželky krabici chutných koláčků. Po výstavě jsem je ještě provedl svým půdním královstvím doma a poté již vyrazili plni dojmů k domovu.

Další novinkou je budované zábradlí kolem kolejiště, kdy jsem se po velkých úvahách rozhodl pro dražší variantu z nerezu, neboť když něco dělám, tak opravdu pořádně a se vším všudy. Sice nám při návštěvě ředitel Žďasu říkal ať šetříme, ale toto by nám určitě schválil, před nějakým použitím pozinku či zavěšených lan. Pokochejte se tedy dalšími krajinnými přírůstky a různými momentky z našeho Království.

Projekt podpořili: