Stavba dále pokračuje, aneb jak neusnout na vavřínech

30.5.2011

Po zdařilé víkendové premiéře 14. a 15.5. jsme opět od pondělí začali makat na krajině a jejich doplňcích. Pokračovali jsme zelení kolem Nedvědice, další prováděli pokládku polystyrenu pro terénní úpravy ve Žďárské stanici. Nejdříve jsme ale mikrotenovými plachtami přikryli části kolejiště, kde se práce neprováděly, abychom je aspoň trochu uchránili před prachem a nečistotami a poté již nanosili ze skládku bedny se zelení a polystyren na další stavbu svahů a kopců. V pátek večer jsme po brigádě opět vše uklidili, zametli, vysáli a nachystali rekvizity na víkendové ježdění. Samozřejmě jsme již nečekali takovou tlačenku jako o pouti ale i tak nás za víkend navštívilo kolem 300 zájemců o modelovou železnici. Trochu lepší to již bylo o tomto víkendu, kdy nám Roman Bezucha prováděl za plného provozu stavbu krajiny kolem Nedvědice. Návštěvníci se tak mohli seznámit s technologií pokládky foliáží, stromů, posypů, vodních toků apod.

V týdnu k nám také zavítal pan Pospíšil z Model Scene, který pracuje na krajině kolem Ski hotelu a kde jsme prováděli poslední terénní úpravy před pokládkou foliáží. Ve čtvrtek nás potom navštívila místní mateřská školka a tak děti měli velice příjemně strávené dopoledne nejenom s železnicí, ale i s mým psem Barym. Jirkův syn stále pracuje na fixokresbě zmenšené parní mašiny na zeď a dílo pomalu získává reálné obrysy. Standa si vybavuje zbožím všeho modelářského druhu pro svoji prodejničku a tak jak to přibývá nám, tak i jemu se plní regály různým zbožím, které může zaujmout při návštěvě právě Vás…

Za zmínku ještě stojí upoutávka na akci ke dni dětí 1.6., kde mají právě děti vstup do Království zdarma a ještě si některé budou moci vyzkoušet - ovládání jízdy vlaků pomocí myši.

Projekt podpořili: