Demolice a následná stavba krajiny

1.5.2011

V minulé reportáži jsem se zmiňoval o návštěvě dvou Tomášů: Bartoše a Samohýla, kteří přijeli okouknout kolejiště. Jejich návštěva se nakonec zvrhla ve velkou demolici, kde nezůstal z dosavadní krajiny kámen na kameni. Zůstaly pouze rovné plochy, veškeré polystyrenové výčnělky jsme postupně odřezaly a nahrazovaly je sádrovými odlitky skal, které ve velkém začal Standa odlévat z dostupných forem a také jsme pro tento účel použili i plastové výlisky skal od Malé železnice, které jsme také zalili do sádry. Tomášové namísto plánovaných dvou hodin u nás tvořili i bořili více než šest hodin a tak co se poničilo, se skoro ihned opravilo. Pravda zatím bez sádrových skal, které teprve musel Standa nachystat do příští návštěvy kluků, která se uskutečnila o týden později. Tomáš Samohýl přinesl již doma vyrobenou Rozštípenou skálu, která se skutečně vyskytuje nedaleko tratě v Hamrech nad Sázavou a zapracoval ji do předem připravené krajiny. Také jsme odstranili zářez v blízkosti skály a tak jsme krásně otevřeli pro diváka pohled na koleje a celé údolí. Nad Brodským tunelem jsme udělali i menší kopec a dali jsme jednokolejku do mírného skalního zářezu, aby to mělo nějaké geografické opodstatnění, i když jsme si vědomi, že to tam tak ve skutečnosti není. Celkově tedy řečeno, že veškeré skály a skalky budeme mít ze sádrových odlitků.

Krajináři Pospíšilové nás taky jednou navštívili a již nám nastínili vzhled budoucí krajiny. Musím podotknout, že to z těch foliáží vypadá opravdu skvěle. Již jsem také vyrobil kamenné mostky pro jednokolejku a propustek, který je již také zapracován do budoucí krajiny.

Jinak makáme již dennodenně abychom to do toho 14. 5. vůbec rozhýbali. Povolal jsem i kamarády, kteří nám podle plánků zapojují jednotlivé sekce a stanice. Můžu říci, že budeme mít opravdu co dělat, abychom to za ten týden a něco rozhýbali. Tak nám držte pěsti, ať nám to dopadne.

V další reportáži uvidíte organizované změti kabelů, také se zmíníme o návštěvě Libora Schmidta, dodavatele programu a komponentů digitálního řízení a něco i z dokončené krajiny, neboť ode dneška (neděle) do středy nám přijel opět pomoci Roman Bezucha. Takže odstrkuji klávesnici a běžím makat do kulturáku.

Vy si zatím v klidu prohlédněte naše tvořené vylomeniny a omluvte, že je nemám všechny otextované. Opravdu mi na to nezbývá již čas.

Projekt podpořili: