Stavění silnic, krajinných doplňků a výroba stromků

7.2.2011

Opět přinášíme něco zajímavého z naší stavby. Můžete shlédnout výrobu mostků, úpravu a sádrování silnic a nahlédneme i do dílny Standovi, který nám vyrábí stále lepší a lepší stromy.

Začít musíme ale malou nepříjemností, neboť Jirku Hynka chytli záda, leží zkroucený doma a tak výdřevy zatím pokračují velice pomalu, jen co mi zbývá někdy trochu času. Více se soustředím na výrobu mostků, pokládkou drátů do silnic a sádrování. Začali jsme vyrábět držáky pro relátka na rozpojovače a dovezli jsme od Dušana šasi ovládacího pultu řídícího pracoviště. Také provedl zapojení posledních dodaných modulů na řízení a na další zatím marně čekáme a to nám dělá docela vrásky na čele, neboť jsme stále na panelech u Nedvědice a čeká nás ještě zapojit pět nádraží. Jestli bude takové tempo v dodávkách pokračovat, tak na květnové otevření budu shánět asi patnáct FZ1, abychom si mohli trochu zajezdit. Nejhorší ovšem je, že stavba pokračuje již krajinou, přičemž nemáme zapojený a odzkoušený spodek, není program na řízení, pan Schmidt z Maraton model na nás nemá čas ani zboží, takže nezbývá než doufat, že se vše k lepšímu obrátí. K tomu všemu krajinář Jirka chodí méně než jednou týdně a podle toho vypadají i krajinové přírůstky.

Jedinou potěchou tak je dílna Standy, kde s ostatními vyrábí krásné stromy, které budou na kolejišti opravdovou ozdobou. Dost ale pesimistických řečí, ještě na to máme tři a půl měsíce. Stavba stále pokračuje, už pracujeme i o sobotách a nedělích a jen tak se nedáme! Tak se pěkně pokochejte a příště Standa představí hotové listnáče a na jabloních budou dokonce i jablíčka.

Projekt podpořili: