Lipsko 2016 - modelářský veletrh

14.10.2016

Rok se sešel s rokem a naše družina s dalšími kamarády opět vyrazila auty v pátek 30. září do Lipska na modelářský veletrh.

Opět vás zde vítám při další aktualizaci. Tentokráte ale není z našeho kolejiště, ale i tak se budete mít na co dívat a co obdivovat.

Naše pouť začala již ve tři hodiny ráno. Po nezbytných ranních úkonech jsme ve čtyři hodiny vyrazili ku Praze, tak abychom do šesti hodin dojeli na smluvenou benzinu, kde jsme se občerstvili, doplnili pohonné hmoty a rozdali si vstupenky na veletrh. Náš kolega Viktor nám je již s předstihem kupuje na Pražské pobočce a tak již nemusíme po příjezdu vystávat frontu u pokladen, ale jdeme přímo přes turnikety dovnitř.

Po půl sedmé jsme odjížděli a měli před sebou ještě 250 kilometrů cesty. Provoz v Německu byl kolem Lipska velmi silný, ale jelo se plynule a tak jsme přijeli s jednou přestávkou přesně na desátou, kdy se otvírají vstupní brány výstaviště a my se tak mohli hned vrhnout bez čekání do víru modelářského dění.

Asi nejvíce nás zaujalo funkční trolejové vedení na modulovém kolejišti modelářů z Grazu, ovládané modely pro zemní práce, které skutečně přemisťovaly a bagrovaly kopce hlíny a nablýskaný hasičský trambus.

Podívejte se tedy na zajímavé či méně zajímavé výtvory našich zahraničních kolegů a já jdu mezitím pro vás chystat další aktualizaci, která už bude z našeho království.

Hezké pokoukání i den přeje Wimmer Radislav.

Projekt podpořili: